V sobotu 10.12.2016 se konalo Mikulášské klání ve Rtyni v Podkrkonoší.

Na této soutěži jsme byli poprvé. Konala se v místní Orlovně na náměstí od půl deváté ráno. Soutěžilo se v kategoriích mladší, starší a dorost ve třech disciplínách - štafetové vázání uzlů, štafetové rozhazování hadic na cíl a jejich smotání a poznávání hasičských značek.

Družstvo mladších si vedlo velmi dobře a díky svému nasazení obsadilo pěkné 8.místo z 15 týmů. Družstvo starších kvůli nepochopení disciplíny rozhazování hadic získalo mnoho trestných vteřin a obsadilo až 17.místo z 18 týmů. Nebýt tohoto problému, tak by umístění bylo o hodně lepší, protože ostatní disciplíny zvládl tým velmi slušně.

Díky všem zúčastněným.

Složení týmů:

Starší: Danihel Mikuláš, Svatoňová Anna, Černohorská Pavla, Hanušová Nikola, Hašková Zuzana

Mladší: Danihel Matěj, Blažková Kateřina, Osobová Veronika, Freiberger Adam, Kleinerová Natálie